Proste gry dla przedszkolaków

Gry edukacyjne z serii Socrates, zostały opracowane z myślą o dzieciach, w wieku od 3 do 12 lat. Łączy w sobie zabawę i elementy edukacyjne.

Pierwsza część serii, „Socrates 101 prostych ćwiczeń” została przeznaczona dla najmłodszych . Każde dziecko ma możliwość odkrywania i poznawania  świata, który go otacza. W programie dzieci uczą się rozpoznawania podstawowych kształtów, kolorów i dźwięków. Elementy te zostały wkomponowane w różnego rodzaju zgadywanki, puzzle i labirynty, sprawiają, że nauka staje się dla dziecka doskonałą przygodą i zabawą.
dzięki tym grom dziecko w krótkim czasie opanowuje
podstawy czytania i pisania, uczy się liczenia, nazw osób, przedmiotów i zwierząt.

Inną równie ciekawą propozycją jest  Pakiet Przedszkolak

„123 Cyferki” to przyjazny program edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat. Gry te pomagają w szybkiej i bezstresowej nauce cyferek oraz w prostych działaniach na nich, jak np. dodawanie czy odejmowanie. Gra Cyferki to również wysokiej jakości oprawa graficzna oraz dźwiękowa.Ćwiczenia w programie są zilustrowane bajecznie kolorową grafiką i zabawnymi komentarzami.

Polecamy również cykl gier i programów z cyklu Wesoła Szkoła

Młody Einstein – Czytam i liczę
Jest to szereg gier i ćwiczeń matematyczno-językowych przeznaczonych dla dzieci w wieku 5-8 lat. Zabawy te zawierają ćwiczenia z literkami, cyferkami i słowami. Wspomagają rozwój umiejętności czytania i liczenia.

Gry zostały pomysłowo wykonane w dobrej oprawie multimedialnej Ciekawa tematyka i wysoka jakość grafiki sprawiają , że dzieci chętnie sięgają po program, korzystając z niego samodzielnie. Samodzielne korzystanie z gier i programów nie sprawia dzieciom kłopotów

Każde z proponowanych ćwiczeń ma 3 stopnie trudności, daje tym samym mozliwość dopasowania go do  możliwości dziecka.