Wesoła szkoła

„Wesoła szkoła” – programem komputerowym wspierającym materiał edukacyjny zawarty w podręcznikach Wesołej Szkoły dla klasy 1.

Program jest osadzony w fantastycznych realiach „Baśni o Jasiu i Małgosi”, gdzie razem z dwójką bohaterów dziecko przeżyje niesamowite przygody a równocześnie poszerzy swoja wiedzę poprzez wykonywanie wielu wybranych zadań edukacyjnych. Każde z zadań zostało przygotowane w kilku wariantach. Tematyka zabaw jest bardzo obszerna obejmuje zadania matematyczne, językowe, muzyczne, kolorowanki i układanki.

Reksio i Ortografia

Program Reksio i ortografia adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i zawiera kompletną wiedzę ortograficzną. Jest zbiorem zasad pisowni oraz ciekawych, dynamicznych zabaw sprawdzających znajomość ortografii, w których można wybrać poziom trudności i zagadnienie.

W programie znajdują się lubiane przez dzieci typy gier i zabaw. Są to między innymi wyścigi samochodów,  czy gry zręcznościowe. Jeśli dziecko woli gry strategiczne, również znajdzie coś dla siebie. Gdy pisownia niektórych wyrazów sprawi kłopot, Reksio zaprosi dziecko do swojej budy, na krótką lekcjię ortografii.
Cechą pozytywną gry jest również bogata grafiką animowana, wesoła muzyka oraz nowe pomysły na opanowanie zasad poprawnej pisowni.