Edukacyjne gry i zabawy

Ten typ gier należy do szcególnie interesujących. Jest to bowiem połączenie nauki i zabawy. Szczególnie godna polecenia jest seria:
Adibu:

Poznaję tajemnice ludzkiego ciała: to magiczna podróż po wnętrzu ludzkiego ciała. W czasie gry gry dziecko może wcielić się w głównego bohatera lub jego przyjaciółkę Adillę. Dziecko prowadząc statek poznaje kolejne obszary ludzkiego ciała takie jak:układ krwionośny, oddechowy, nerwowy.

Zadania gry daja szansę na zrozumienie, jak działają wybrane części ludzkiego ciała  a także  wyjaśniają, co się stanie gdy dojdzie do ich uszkodzenia.

Interesującym elementem w każdej grze serii Adibu jest tzw.kącik rodzica, pozwalający na sprawdzenie jakie postępy poczyniło nasze dziecko.

Trójwymiarowa grafika sprawia, że podróż do wnętrza ludzkiego ciała jest niezapomnianą zabawą.Ciekawa, niepowtarzalna fabuła, treść budząca zainteresowanie dzieci

Jeżeli chcesz, by nauka stała się dla Twojego dziecka nie obowiązkiem, lecz wesołą zabawą,kup im Obrazkowy Słownik Dla Dzieci. Jest to nie tylko interesujaca forma rozrywki, to równiez prosty sposób na poszeżenie wiedzy dziecka. Słownik jest przeznaczony dla dzieci które dopiero zaczynają przygodę z nauką czytania jak również dla tych którym czytanie nie sprawia większych trudności. Gry tego typu są stosunkowo proste i intuicyjne.

Gra zawiera szereg animacji i narracji oraz definicje ponad 1000 słów.Poprzez korzystanie z tego  slownika twoje dziecko opanuje wymowę a takze pozna znaczenie słów. dodatkowo nauczy się alfabetu, podstaw czytania i pisania jak również poszerzy swój zasób słownictwa.

Doskonałym rozwiązaniem są również gry do nauki języka angielskiego.